Набір слів розвал і сходження — нерозривні один від одного, але вони мають різний фізичний зміст. Виконуються окремими операціями з регулювання та налаштування підвіски автомобіля. Ці операції призводять до правильно налаштованих кутів осей керованих коліс автомобіля.

Мета регулювання – прибрати позитивні чи негативні кути між площиною колеса та вертикальною віссю (розвал) або поздовжньою віссю (сходження).

 

Подивившись на автомобіль спереду, з виставленими кутами розвалу, на передній осі спостерігається відхилення коліс назовні на кут до 2 градусів від вертикалі. За відсутності розвалу коліс та вирівнювання їх в однакових площинах повертання керма буде утруднено. Це особливо добре помітно на автомобілях без підсилювача керма. Зверніть увагу, що розвал розвантажує зовнішні підшипники. У коліс кути розвалу повинні бути максимально близькі за значеннями, інакше автомобіль постійно повертатиме.

 

 

 

При регулюванні сходження колеса автомобіля, якщо подивитися знизу, звернені передніми крайками всередину. Це означає, колеса мають сходження.

 

 

 

Розвал-сходження необхідно робити з кількох причин:

  • Машина буде володіти кращою курсовою стійкістю, тобто машину не вестиме вбік;
  • Машиною буде легко керувати, вона стане більш маневрованою і менш схильною до заметів;
  • Наявність розвалу-сходження дає економію палива та збільшує ресурс гуми;

 

 

Зазвичай для машин, які рухаються нашими дорогами, цю операцію автосервіси рекомендують проводити з інтервалом 10-15 тис. км на вітчизняних авто і до 30 тис. км на іномарках.

Позапланова перевірка та регулювання кутів розвалу-сходження знадобиться у таких випадках:

  • ви впіймали на дорозі велику яму і зам’яли колісний диск;
  • ремонтувалася ходова частина, наприклад, була заміна наконечників рульових тяг, заміна важелів підвіски, заміна сайлентблоків;
  • при зміні кліренсу авто, наприклад, встановлення вставок («будиночків»), встановлення укорочених пружин;
  • машину стало вести убік;
  • сильне зношування покришок;
  • погано самоповертається кермо при виході з поворотів.

Всі автомобілі виходять із заводу з точно відрегульованим розвалом коліс. Згодом їхнє становище щодо один одного може порушитися. Це може стати результатом загального зносу автомобіля або виникнути після поїздки дорожніми ямами тощо.

При неправильному положенні шин автомобіль втрачає зчеплення з дорогою на поворотах та вологій поверхні. Тому дуже важливо вчасно регулювати розвал-сходження шин.

СТО «777» надає послугу 3D розвал-сходження коліс автомобіля використовуючи новітнє, професійне обладнання фірми Hunter.

Не зволікайте, записуйте ваше авто на розвал-сходження вже сьогодні, за номером:

096 125 0 777