Коли потрібно переходити на літню гуму

в 2023 році — правила в Україні

Зима добігає кінця, тому незабаром перед українськими водіями постане питання заміни зимової гуми на літню.

Виробники рекомендують переходити із зимової гуми на літню, коли температура навколишнього середовища стабільно триматиметься вище за відмітку +7°C. В іншому випадку літня гума втратить свої властивості – при промерзанні вона стає «задубілою» і починає пробуксовувати. Якщо зважати на кліматичні умови нашої країни, оптимальною буде заміна літніх шин в останній декаді березня.

 

Коли міняти зимову гуму на літню в Україні?

Згідно з новим законопроєктом, який розроблено Кабміном України, і незабаром має бути прийнято, використання зимових шин буде обов’язковим у період з 1 жовтня до 31 березня. Враховуючи це нововведення, водіям доведеться переходити на літні шини 31 березня. Поки що в ПДР немає чітких вимог щодо термінів переходу на літню гуму.

 

Чому не варто їздити на зимовій гумі влітку?

Зимова гума не призначена для використання у літній період і на це є кілька вагомих причин:

  • Погане зчеплення. Зимова гума створена таким чином, щоб залишатися еластичною при мінусовій температурі. До її складу додається багато каучуку та кремнієвих полімерів. При перевищенні температурної позначки +5°C зимові шини гірше справляються зі зчепленням. Внаслідок цього виникає ризик аварійних ситуацій при різкому гальмуванні або поворотах на швидкості.
  • Малюнок протектора. «Візерунки» на протекторі літніх та зимових шин суттєво відрізняються. У першому випадку вони забезпечують відведення води, а в другому – ще й бруду. Тому, якщо використовувати зимову гуму на сухих літніх трасах, автомобіль буде гірше слухатися керма, збільшиться гальмівний шлях. А ще доведеться витрачати більше палива, адже у зимової гуми вищий опір коченню.
  • Швидке зношування. Зимова гума помітно м’якша за літню, тому на неї гірше впливає перегрів. При їзді в теплу, суху погоду асфальтованими дорогами зимові шини дуже швидко зношуються. Так, протягом одного літнього сезону можна повністю вичерпати ресурс одного комплекту зимових шин, яких вистачило б на кілька років їзди зимовими дорогами.

Скільки служать шини і як визначити, що їх час міняти?

Якісна гума, що використовується відповідно до сезону, для якого вона призначена, цілком може прослужити 3-5 років. При цьому вона не втрачатиме своїх експлуатаційних властивостей. Деякі виробники стверджують, що їх шини можна використовувати довше, але максимальним порогом для експлуатації якісної гуми є термін у 10 років.

У будь-якому випадку, за станом гуми потрібно уважно стежити. Перед тим, як замінювати зимові шини на літні, чи навпаки, необхідно ретельно їх оглядати на наявність пошкоджень або слідів зношування.

Найпершими ознаками того, що шини потрібно міняти, є поява тріщин та деформація гуми. Шини, які були пробиті та ремонтувалися, зрозуміло, мають менший термін експлуатації порівняно з шинами, до яких було дбайливе ставлення. Якщо ж явних ушкоджень чи дефектів на гумі немає, визначити ступінь зносу шин дещо складніше. Для цього слід звернути увагу на спеціальні виступи на дні канавок протектора. Заміна шин необхідна, коли поверхня протектора на одному рівні з цими виступами.

Яким би досвідченим автолюбителем ви не були, огляд шин перед заміною краще доручити професіоналам на станції техобслуговування.

Для запису на шиномонтаж телефонуйте за номером: 

(068) 325 07 77